Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci szczecińskiej drogówki prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na błędy uczestników ruchu popełniane w miejscach, gdzie krzyżuje się ruch pieszych i kierujących oraz przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że piesi są grupą szczególnie narażoną na poniesienie ciężkich obrażeń lub śmierci w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Policjanci podczas prowadzonych działań skupiają się na błędach popełnianych przez uczestników ruchu drogowego, które są najczęstszymi przyczynami zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na oku szczecińskiej drogówki są zarówno piesi, którzy przekraczają jezdnię w miejscu niedozwolonym lub nie stosują się do sygnalizacji świetlnej, jak i kierujący, którzy swoim zachowaniem naginają podstawowe przepisy prawa o ruchu drogowym, stworzone właśnie dla ochrony niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Od stycznia do kwietnia 2019 roku na ulicach Szczecina odnotowano 58 wypadków z udziałem pieszych, w których 56 osób zostało rannych, a 5 poniosło śmierć. Do zdarzeń tych przyczynili się zarówno kierujący, jak i piesi, bez względu na to czy kierujemy pojazdem, czy poruszamy się po drodze pieszo. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, pośpiech, czy nieuwaga mogą w konsekwencji doprowadzić do groźnych sytuacji na drodze i zagrożenia bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu. Warto zatem zwolnić, rozejrzeć się by każdy z nas bezpiecznie dotarł do celu.

 

 

mł. asp. Karolina Rykaczewska/ZKS KMP

  • Zdjęcie kolorowe na którym widać dwóch policjantów obserwujących przejście dla pieszych w związku z działaniami pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.
  • Zdjęcie kolorowe na którym widać dwóch policjantów obserwujących przejście dla pieszych w związku z działaniami pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.
  • Zdjęcie kolorowe na którym widać policjanta obserwującego drogę w związku z działaniami pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.