Zakończył się długi majowy weekend. Dla szczecińskich policjantów był to czas wzmożonej pracy w związku z nasilonym ruchem na drogach. Policjanci mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy brawurową, niezgodną z przepisami jazdą, zagrażali innym użytkownikom dróg. Mundurowi podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców.

W wyniku prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 17 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W trakcie długiego weekendu w Szczecinie doszło do 79 odnotowanych kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych.

Policjanci przez sześć dni majówki zatrzymali 66 blankietów prawa jazdy, w tym 57 za przekroczenie dozwolonej prędkości o „50+” w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

 

ZKS KMP