Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Wczoraj w Domu Kombatanta policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, zorganizowali spotkanie na temat współpracy kierownictwa Domu Kombatanta z Policją, na rzecz poprawy bezpieczeństwa dla mieszkańców placówki.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Domu Kombatanta wraz ze swoimi opiekunami i pracownikami placówki, Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Nad Odrą oraz policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie.

Funkcjonariusze omówili z seniorami szeroko rozumianą kwestię bezpieczeństwa. Apelowali o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania seniorów i przejęcia ich oszczędności. Mundurowi informowali o metodach działania sprawców, a także dostępnych metodach bezpieczeństwa.

Przedstawili zagadnienia dotyczące zagrożeń, w związku z prowadzonym programem pn. „Aktywny Bezpieczny Senior”, prezentując filmy instruktażowo - profilaktyczne związane z metodami oszustw, m.in. na „policjanta”, „wnuczka”, „szklankę wody”.

Policjanci zachęcali do zwiększenia współpracy z lokalną Policją omawiając programy takie jak m.in. „Dzielnicowy Bliżej Nas”, „Moja Komenda”, czy też „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Ponadto wyświetlając prezentację multimedialną, omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, zarówno wśród pieszych jak i kierujących pojazdami.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze przekazali uczestnikom ulotki profilaktyczne Bezpiecznego Seniora. Spotkanie w Domu Kombatanta cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jego uczestnicy w formie debaty zadawali policjantom pytania na nurtujące ich tematy, na które otrzymywali odpowiedź.

Tego typu spotkanie zostanie powtórzone w przyszłości.

 

podkom. Sylwester Flak/ZKS KMP

  • Spotkanie policjantów z mieszkańcami Domu Kombatanta
  • Spotkanie policjantów z mieszkańcami Domu Kombatanta
  • Spotkanie policjantów z mieszkańcami Domu Kombatanta