Szczecińscy policjanci z Komisariatu Nad Odrą zatrzymali kierującego, który miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, znajdował się pod wpływem narkotyków i miał je przy sobie. Ponadto był on poszukiwany.

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą patrolując ulicę naszego miasta zauważyli kierującego, który nerwowo rozglądał się, po czym gwałtownie odjechał.

Zachowanie kierującego hondą wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać go do kontroli. Podczas interwencji 34 – letni mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a w trakcie wykonywanych czynności w dalszym ciągu zachowywał się nerwowo.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a jego zachowanie spowodowane było posiadaniem przy sobie blisko 2.5 grama amfetaminy.

Jednak to nie wszystkie przewinienia kierującego. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że jest on poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego, gdyż musi odbyć karę 1 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Policjanci wykonali także wstępne badania narkotesterem, które wykazało, że 34- latek był pod wpływem środków odurzających.

Szczecinianin trafił już do aresztu. Odpowie również za posiadanie zakazanych ustawą substancji oraz jazdę pod wpływem narkotyków z dożywotnim zakazem kierowania.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ZKS KMP