Wczoraj Dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą w ramach popołudniowej obchodowej służby wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili cykliczne działania pn. „Bezpieczne Osiedle”.

Działania „Bezpieczne Osiedle” ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców naszych osiedli. Mają one również za zadanie podniesienie aktywności lokalnej społeczności w podejmowaniu bezpośrednich działań, w celu wspólnej ochrony mienia, zapewniania bezpieczeństwa i porządku w okolicy własnego miejsca zamieszkania.

W związku z tym wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Nad Odrą wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili działania, które już na stałe wpisały się w grafik szczecińskich policjantów.

Mundurowi dzięki zgłoszeniom mieszkańców oraz ich zaznaczeniom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, patrolowali i sprawdzali wskazane rejony dzielnicowych, aby zapobiegać i zwalczać przestępczość pospolitą, a w szczególności niszczenie mienia. Dzięki tym wizytom oraz reakcji mieszkańców, którzy nie są obojętni, policjanci docierają na czas we wskazane miejsce i mogą pomóc osobom będącym w potrzebie. Ponadto funkcjonariusze kontrolowali ogrody działkowe, altanki, skupy złomu i lombardy.

Policjanci w trakcie Bezpiecznego Osiedla wylegitymowali 51 osób, ujawnili 25 wykroczenia oraz dzięki dobremu rozpoznaniu podległego rejonu ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa przeciwko mieniu, którzy odpowie za swój czyn przed sądem. Ponadto policjanci przeprowadzili szereg kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.podkom. Sylwester Flak/ ZKS KMP