Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo podczas obchodu rejonu służbowego, na gorącym uczynku zatrzymali 20 – latka, który w centrum miasta malował graffiti. Mężczyźnie za niszczenie mienia grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O dzielnicowych bardzo często mówi się, że są to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc, czy poradę. Dzielnicowi stanowią ważne ogniwo pomiędzy Policją, a społeczeństwem.

Rolą dzielnicowego jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w podległym mu rejonie. Zadania wykonywane przez mundurowych nie należą do najłatwiejszych. Dzielnicowy podczas codziennej służby odwiedza swój rejon, rozmawia z mieszkańcami, ostrzega przed zagrożeniami oraz pomaga w rozwiązaniu problemów.

W tym przypadku dzielnicowi pracując na rzecz bezpieczeństwa w naszym mieście zatrzymali sprawcę niszczenia mienia.

Podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo zauważyli mężczyznę, który malował sprayem elewację budynku. Policjanci niezwłocznie podjęli wobec wandala interwencję, znajdując przy nim marker i spray.

20 – latek został natychmiast zatrzymany i usłyszał już zarzut niszczenia mienia.

Zgodnie z kodeksem karnym za niszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Szczecinianin odpowie przed sądem za swój czyn.


 

ZKS KMP


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.