Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas minionego weekendu prowadzili działania prewencyjne pn. „Prędkość”. W ciągu dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali 14 praw jazdy nieodpowiedzialnym kierującym.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
W minioną sobotę policjanci zatrzymali 6 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o „50+”.  

Rekordzista jadący audi poruszał się z prędkością 131 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.  Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. W niedzielę policjanci z drogówki zatrzymali kierującym 8 praw jazdy oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.
W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

ZKS KMP