Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas minionego weekendu prowadzili działania prewencyjne pn. „Prędkość”. W ciągu dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali 14 praw jazdy nieodpowiedzialnym kierującym.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
W minioną sobotę policjanci zatrzymali 6 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o „50+”.  

Rekordzista jadący audi poruszał się z prędkością 131 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.  Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. W niedzielę policjanci z drogówki zatrzymali kierującym 8 praw jazdy oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.
W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.