Kryminalni z KP Szczecin - Dąbie oraz funkcjonariusze KWP w Szczecinie zatrzymali 30 – letniego mężczyznę, który posiadał znaczną ilość substancji odurzających. Teraz najbliższe 2 miesiące szczecinianin spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji, dzięki dobremu rozpoznaniu ustalili, że 30 – letni szczecinianin posiada zabronione ustawą środki odurzające.

Kryminalni pod drzwiami mieszkania wyczuli silną woń narkotyków oraz dobiegający ze środka hałas. W chwili kiedy podejrzewany opuszczał lokal, został zatrzymany przez policjantów.

Funkcjonariusze z KP Szczecin – Dąbie w mieszkaniu u 30 – latka znaleźli narkotyki w postaci blisko 200 gramów amfetaminy oraz ponad 20 gramów marihuany. Zatrzymali nadto pieniądze w kwocie 8900 zł, które następnie prokurator z Prokuratury Rejonowej Szczecin – Prawobrzeże zabezpieczył procesowo na poczet przyszłej grożącej podejrzanemu kary.

Zatrzymany mężczyzna został również przesłuchany przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej Szczecin – Prawobrzeże w Szczecinie, który przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator po wykonaniu czynności z podejrzanym wystąpił następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 30 – latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ZKS KMP

  • zdjęcie kolorowe na którym widać wagę elektroniczną, z odmierzonymi narkotykami.
  • zdjęcie kolorowe na którym widać otwarte metalowe pudełko po herbacie z narkotykami zawiniętymi w folie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.