Dzielnicowi w swoich obowiązkach, podczas codziennych służb obchodowych realizują również zadania z zakresu profilaktyki społecznej. Mundurowi spotykając się z dziećmi i młodzieżą prowadzą prelekcje oraz omawiają szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwa.

W ostatni dzień lutego dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą w składzie sierż. szt. Bartosz Jugowicz oraz asp. szt. Grzegorz Kordek, spotkali się z uczniami klas zerowych Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie.


Podczas pogadanki z dziećmi dzielnicowi przybliżyli na czym polega codzienna praca policjanta, zaprezentowali umundurowanie służbowe wraz z podstawowym sprzętem służbowym. Poruszono z najmłodszymi tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się na drodze, podczas spacerów z rodzicami oraz w grupie rówieśników z przedszkola.


W sposób przystępny dla maluchów omówiono sytuacje związane z niebezpieczeństwami związanymi z zaufaniem do obcych ludzi oraz zagubieniem się w miejscach publicznych. Nakreślono sposób postępowania w takich sytuacjach oraz przekazano informację z kim należy się kontaktować, do kogo zwrócić o pomoc.

 

W trakcie spotkania stanowczo zakazano najmłodszym oddalania się z osobami obcymi oraz przyjmowania od nieznajomych jakichkolwiek słodyczy lub podarunków.

 

Na koniec spotkania każde dziecko mogło przymierzyć czapkę służbową, kamizelkę odblaskową z chęcią zadając pytania policjantom.asp. szt. Marcin Zając/ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.