Komendant Miejski Policji w Szczecinie mł. insp. Piotr Makuch podziękował dzisiaj dwóm mężczyznom, którzy uratowali ludzkie życie. Spotkanie odbyło się w budynku Komendy Miejskiej Policji, gdzie nagrodzono bohaterstwo oraz pogratulowano odwagi i bezpośredniej reakcji.

Do zdarzenia doszło tydzień temu w pobliżu szczecińskiego nabrzeża. Niewidzący oraz częściowo niedosłyszący mieszkaniec Szczecina wracając z pracy, zmylony bodźcami zewnętrznymi stracił orientację w wyniku czego wpadł do Odry.

Na tę zagrażającą sytuację zareagowali dwaj szczecinianie, którzy na szczęście znajdowali się w pobliżu. Widząc całe zdarzenie natychmiast podbiegli do brzegu i wyciągnęli z wody wychłodzonego mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji oraz wezwanym na miejsce służbom ratowniczym, uratowano ludzkie życie.

Szef szczecińskiej policji, pogratulował bohaterom wzorowej postawy obywatelskiej, która przyczyniła się do zapobieżenia tragedii. Podkreślił, że takie zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania. Komendant podziękował mężczyznom za czujność, refleks oraz odwagę, która jest wzorem do naśladowania dla innych osób.

W podziękowaniu za wzorową obywatelską postawę mł. insp. Piotr Makuch wręczył ryngrafy.

 

ZKS KMP

  • zdjęcie kolorowe. Widać na nim trzech mężczyzn, w środku stoi Komendant Miejski Policji w mundurze galowym.
Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.